×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۸  
true
false

عبدی گفت : اولین اجلاس شهرستانی نماز با عنوان نماز و مدرسه با حضور دانش آموزان , معلمان , مدیران مدارس و ادارات و دانشجویان سوم آذرماه در شهرستان نمین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل ، در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان نمین که با حضور امام جمعه و فرماندار و همچنین مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان اردبیل و دیگر اعضای شورا برگزار شد عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز در استان گلستان گفت : این اجلاس با عنوان نماز و مدرسه در دهه آخر آذر ماه سال جاری در گرگان برگزار خواهد شد که موضوع آن از پیام مقام معظم رهبری به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز که در آن به ترویج و توسعه  نماز در مدرسه و دانش آموزان و نوجوانان تاکید شده اقتباس گردیده است . و ستاد اقامه نماز استان ها نیر قبل از آن اجلاس های شهرستانی و استانی نیز برگزار می کنند که یکی از این اجلاس های شهرستانی در شهرستان نمین در ۳ آذرماه با حضور دانش آموزان و معلمان برگزار خواهد شد .

عبدی در ادامه افزود : مخاطبان اصلی این اجلاس با توجه به عنوان آن بیشتر دانش آموزان ، معلمان ، مدیران مدرسه و اولیاءهستند و هدف آن نیز آشنا کردن دانش آموزان با نماز , تبیین شیوه های دعوت به نماز برای معلمان و مدیران است تا از طریق این شیوه ها و همکاری اولیا و مدیران شاهد رونق نماز در مدارس باشیم و وظایف آموزش و پرورش در خصوص ترویج و توسعه نماز در مدارس بیشتر از سایر ادارات است و در این راستا سعی خواهیم کرد سایر ادارات نیز ملزم به کمک و یاری رساندن  به آموزش و پرورش باشند .

عبدی در پایان سخنان خود گفت : در این اجلاس ها از دانش آموزان نمونه نمازی و همچنین معلمان و مدیران و ائمه جماعات روحانی نمونه مدارس و مدیران دستگاههای اجرائی تجلیل بعمل خواهد آمد و از اولیا خواسته خواهد شد که همچنان که به تعلیم و دروس فرزندان خود اهمیت می دهند به نماز و اعتقادات دینی فرزندان خود نیز اهمیت دهند .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین یوسف زاده امام جمعه شهرستان نمین نیز با مهم شمردن فعالیت های ستاد اقامه نماز گفت : این اجلاس و همایش ها در راستای ترویج و توسعه اقامه نماز خیلی خوب است ولی کافی تیست و باید همیشه از این برنامه ها برگزار گردد تا مردم به ویژه دانش آموزان و معلمان بیشتز از همه با فلسفه نماز آشنا شوند .

یوسف زاده در ادامه افزود : شیوه های نوین و جدید باید به معلمان و اولیا گفته شود و دوره های آموزشی برای این قشر تاثیر گذار برگزار گرد و مدیران از معلمان با زبان خوش بخواهند که در نماز جماعت مدرسه شرکت کنند و دانش آموزان را نیز به این امر مهم دعوت کنند .

در پایان این جلسه ، ناصری فرماندار شهرستان نمین نیز با استقبال از برگزاری اجلاش شهرستانی نماز  تاکید کرد تمامی مدیران و مسئولان شهرستان باید تمامی امکانات اقامه نماز جماعت از جمله ایجاد نماز خانه و تامین امامت جماعت روحانی را در ادارات خود مهیا کنند تا کارکنان ادارات در اول وقت فضیلت نماز جماعت شرکت کنند و در برگزاری اجلاس شهرستانی نیز با تمام توان کمک کنند تا ان اجلاس باشکوه هرچه تمام تر در این شهرستان برگزارگردد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false